Благодарница за ЦУК за придонесот во справување со поплавите

Од:

Директорката на ЦУК, Сузана Салиу и координаторот од ЦУК Рагми Ибиши добија благодарница за особен придонес во справувањето и надминувањето со последиците од поплавите од граѓаните на Урбаната заедница „Јане Сандански“, населба Ченто, соопшти ЦУК.

– Директорката на ЦУК, Сузана Салиу изрази задоволство што граѓаните ги почувствуваа напорите, посветеноста и функционирањето на институциите и истакна дека за неа најголемиот успех е признанието од граѓаните кои живеат во тие подрачја, се наведува во соопштението.

На средбата се разговарало и за тековните проблеми со кои се соочува месното население во тој регион, при што било потенцирано дека ЦУК и во иднина ќе продолжи со координирање на активностите за надминување на последиците од поплавата.

Би можело да ве интересира

ЦУК: Починатото лице било горе на вагонот и се запалило од силен струен удар

Катерина Павлова-Николовска

Ангелов: ЕВН ја исклучил струјата во Џевахир, имало бремена жена во лифт во една од кулите

Орце Костов

Со ратрак евакуирани група млади од Попова Шапка

Катерина Павлова-Николовска

Опасна бездна на Кејот на Вардар во скопски Аеродром

Ана Ололовска

ЦУК: Извлечени двете лица кои со квадрицикл паднаа во провалија на Караџица

Горан Наумовски

ЦУК: Во тек е спасувачка мисија за извлекување на двете лица

Горан Наумовски