Битолчанец загина во сообраќајка на патот Битола-Демир Хисар

Од:

На 22.7.2022 во 21.50 часот во СВР Битола било пријавено дека на патот Битола-Демир Хисар, на место викано „Бели Мост“ пред с.Лисолај, патничко моторно возило „форд фиеста“ со демирхисарски регистарски ознаки, управувано од А.А.(46) од Битола, излетало од патот.

dobivaj vesti na viber

Во несреќата возачот починал на местото на настанот, а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош.

Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Битола.

Би можело да ве интересира

Млада гевгеличанка повредена во сообраќајка на автопатот Демир Капија-Миравци

Шестмина повредени во сообраќајка во Скопје

Четворица загинати во сообраќајна несреќа кај Ужице

Оштетени две возила на бугарската Амбасада во Скопје

Во Нигерија 20 загинати во сообраќајна несреќа

Сообраќајка во Скопје, возач на „ауди“ удри во велосипедист