Бичиклиски: Стив Наумов ќе има нова улица

Од:

„СДСМ денес го достигна дното. СДСМ и Андреј Петров дрско и безобразно лажат и навредуваат. Не се брише „Стив Наумов”. Тоа е неточно и СДСМ знаат дека свесно лажат.

Овој лик и херој добива нова и подолга улица во централното градско подрачје“, изјави портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, како одговор на протестот на опозицијата поради менување на имињата на улиците.

„Манипулацијата која што СДСМ ја прави со ликот „Стив Наумов” прво претставува злоупотреба на неговата величина како борец за Македонија, второ со оваа лага сакаат да си го оправдаат своето насилство и вандалско однесување кое што вчера беше применето во советот на град Скопје. Повторувам „Стив Наумов” не се брише туку овој херој добива нова подолга улица во општина Центар. СДСМ ако на овој начин мисли дека ќе се врати на власт со лаги, измислици и насилно однесување грубо грешат“, рече Бичиклиски.

„Не го делете народот. Во оваа Македонија има место за сите што ја сакаат и почитуваат“, порача Бичиклиски.

Би можело да ве интересира

Арсовски: Ако нема договор за избори, ВМРО-ДПМНЕ ќе протестира низ целата држава

ГРОМ ја раскинува коалицијата со ВМРО-ДПМНЕ

А1он

ВМРО ДПМНЕ: Согласно позитивно-правните прописи, пратениците не земаат екстра дневници

А1он

Рекетарите и нивното дувло за криминал

А1он

Попов: Како млади советници дадовме предлог до Советот на град Скопје да донесе одлука за дискотеките во Градски парк да може да работат оваа година

А1он

ВМРО-ДПМНЕ закажа протест за 18 јуни во Скопје

Кристијан Ландов

2 comments

Neno 15/06/2012 - 19:46 at 19:46

Netreba predvreme da se trgnuva slepo vo juris

Reply
СИГМА 15/06/2012 - 21:27 at 21:27

Жална Македонијо.Овој од Аналитико,советник,комисии,потпарол,ненаситен бесрамен лажго,човек кој неможе судски пет години да се соочи со тужби и клевети нанесени на чесни граѓани ТОЈ ЛИ ИМА ЛИЦЕ;УСТА ДА ЗБОРУВА,МЕНУВА,И УНИШТУВА ИСТОРИЈА КОРЕНИ НА ХЕРОИ МАКЕДОНСКИ.Биди сигурен на поклон ќе добиеш и това бесплатно,огледалце.игла,конец,чешел,сапун и келија два на два.А одмене ортомче на подарок.

Reply

Leave a Comment

3 + three =