Без вода утре корисници од општина Карпош

Од:

Од 9 часот утре без вода ќе бидат корисници на дел од ул. „Атинска“, бул. „Митрополит Теодосиј Гологанов“ згради бр.72 и 74 и пунктот на Пожарна во општина Карпош, соопшти РЦУК по известување од ЈП „Водовод“.

Прекинот на водоснабдувањето ќе биде поради промена на два затворача од Ф-400мм на бул. „Митрополит Теодосиј Гологанов“ на крстосница со бул. „8 Септември“ во населба Тафталиџе и ќе трае до завршување на интервенцијата.

Би можело да ве интересира

Во Маџари утре прекин на водоснабдувањето

Ана Ололовска

Населби во Тетово три дена по 24 часа немаат вода, се носат цевки во планина за санирање на дефектот

Ана Ололовска

Без вода денеска дел од булеварот „Јане Сандански“ во Аеродром

Ана Ололовска

Без вода корисниците на улица „Филип Филиповиќ“ и дел од „Гемиџиска“

Ана Ололовска

Без вода корисници на ул. „Скоевска“ во Радишани

Ана Ололовска

Објектите на МНР, А1 и МНТ без вода поради уличен дефект

Катерина Павлова-Николовска