Без вода улица „Димо Хаџидимов“ и дел од „Божидар Аџија“

Од:

Без вода денеска ќе останат корисниците од улица „Димо Хаџидимов“ и дел од улица „Божидар Аџија“.

Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“, прекинот во водоснабдувањето е поради преповрзување на стара со нова мрежа ф 200 на улица „Димо Хаџидомов“ бб.

Би можело да ве интересира

Водата во главниот канал во Венеција стана флуоресцентно зелена

Горан Наумовски

Дел од улицата „Никола Парапунов“ во Карпош без вода

Ана Ололовска

Без вода дел од булеварите „Никола Карев“ и „Трета македонска бригада“ и амбуланта „Пролет“

Ана Ололовска

Жителите на скопско Бојане без вода

Ана Ололовска

Дел од Инџиково денеска без вода

Ана Ололовска

Без вода дел од улица „Ленинова“

Ана Ололовска