Без вода поради уличен дефект корисниците на булеварите „Крсте Мисирков“ и „Св. Климент Охридски“

Од:

На булеварот „Крсте Мисирков“ кај МАНУ на самата автобуска станица, денеска поради уличен дефект ф80мм со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците на булеварите „Крсте Мисирков“ и „Св. Климент Охридски“ (Адвокатската улица).

Од ЈП Водовод и канализација – Скопје информираат дека водоснабдувањето ќе биде прекинато од 10:00 часот до завршување на дефектот.

Би можело да ве интересира

Поради дефект на улицата „Индира Ганди“ без вода дел од Шуто Оризари

Ана Ололовска

Дел од Кавадарци без вода до 15 часот поради дефект

Ана Ололовска

Во Скопје 567 активни случаи на Ковид-19, најмногу во Аеродром и Центар

А1он

Во Скопје 526 заразени, нема град во Македонија без активни случаи на Ковид-19

А1он

Без вода корисниците на дел од улицата „Миле Поп Јорданов“ во Козле

Ана Ололовска

Нема загадување на водата од водоводот во Кочани по истекувањето на јаловината од рудникот Саса

Ана Ололовска