Без вода неколку улици меѓу кои „Ленинградска“

Од:

ЈП Водовод и канализација-Скопје информираат дека денеска поради дефект на затварач ф-80мм на улицата „Јосиф Јосифовски Свештарот“ број 35, без вода ќе останат корисници од улицата „Јосиф Јосифовски Свештарот“, „Ленинградска“, „Тетовска“ и дел од улица „Пролет“ од 08:45 часот до завршување.

Би можело да ве интересира

Без вода корисниците на улицата „Хо Ши Мин“ во Бутел

Ана Ололовска

Прекин на водоснабдувањето кај дел од корисниците во Центар

Ана Ололовска

Плаќање на неплатените сметки за вода на рати и без камата до 31 јули

Ана Ололовска

Заштити го водоснабдителниот систем „Биди одговорен, однесувај се совесно“

Ана Ололовска

Без вода корисници на улицата „Војдан Чернодрински“ кај полициска станица Бит Пазар

Ана Ололовска

Без вода утре дел од корисниците кај булеварите „Србија“ и „Киро Глигоров“

Ана Ололовска