Без вода корисниците од улицата „Св.Наум Охридски“ во Скопје

Од:

Прекин во водоснабдувањето денеска ќе имаат корисниците од улицата „Св.Наум Охридски“, соопштија од ЈП Водовод и канализација.

Причина за прекинот на водоснабдувањето, како што се посочува, е дефект на приклучна цефка на улицата и ќе трае до неговото санирање.

Би можело да ве интересира

Без вода дел од корисниците на улица „Серава“

Ана Ололовска

Голем дефект на цевка на „Теодосиј Гологанов“, екипи на Водовод работат на што побрзо отстранување

Ана Ололовска

Хиподром и Трубарево денеска без вода

Ана Ололовска

Без вода корисниците на дел од булеварите „12-та Македонска Бригада“ и „Србија“

Ана Ололовска

Без вода дел од улица „Благоја Стевковски“, Хиподром и Трубарево со намален притисок

Ана Ололовска

Дел од Тетово наместо шест часа рестрикции по цел ден без водоснабдување

Ана Ололовска