Без вода корисниците од село Рашче

Од:

Без вода попладнево ќе бидат корисниците од село Рашче, информира ЈП „Водовод и Kанализација“ – Скопје.

Оттаму посочуваат дека прекинот во водоснабдувањето е поради уличен дефект ф 150 мм на улица 1 во селоРашче (кај Поштата).

Би можело да ве интересира

Водата во главниот канал во Венеција стана флуоресцентно зелена

Горан Наумовски

Дел од улицата „Никола Парапунов“ во Карпош без вода

Ана Ололовска

Без вода дел од булеварите „Никола Карев“ и „Трета македонска бригада“ и амбуланта „Пролет“

Ана Ололовска

Жителите на скопско Бојане без вода

Ана Ололовска

Дел од Инџиково денеска без вода

Ана Ололовска

Без вода дел од улица „Ленинова“

Ана Ололовска