Без вода корисниците на дел од булеварите „12-та Македонска Бригада“ и „Србија“

Од:

Без вода денеска ќе бидат корисниците на дел од булевар „12-та Македонска Бригада“ и на дел од булеварот „Србија“.

dobivaj vesti na viber

Прекинот во водоснабдувањето е поради уличен дефект ф-180 мм на булевар „12-та Македонска Бригада“ 22а.

Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, водоснабдувањето ќе биде прекинато од 9 часот до завршување со санација на дефектот.

Би можело да ве интересира

Без вода дел од корисниците на улица „Серава“

Ана Ололовска

Голем дефект на цевка на „Теодосиј Гологанов“, екипи на Водовод работат на што побрзо отстранување

Ана Ололовска

Хиподром и Трубарево денеска без вода

Ана Ололовска

Без вода дел од улица „Благоја Стевковски“, Хиподром и Трубарево со намален притисок

Ана Ололовска

Дел од Тетово наместо шест часа рестрикции по цел ден без водоснабдување

Ана Ололовска

Дел од Струга без вода поради дефект во мрежата

Ана Ололовска