Без вода корисници од „Чаирска“, „Отокар Кершовани“ и комплексот на УКИМ

Од:

Без вода денеска од 11 часот ќе бидат корисниците од улиците „Чаирска“, „Отокар Кершовани“ и комплексот на Универзитетот „Св Кирил и Методиј“ (УКИМ) во Скопје.

Како што соопштија од ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, причината за прекинот е дефект на затворач ф-100 мм на булеварот „Гоце Делчев“ 9 – Универзитет „Св. Кирил и Методиј“.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато до завршување со санација на дефектот.

Би можело да ве интересира

Без вода дел од корисниците на улица „Серава“

Ана Ололовска

Голем дефект на цевка на „Теодосиј Гологанов“, екипи на Водовод работат на што побрзо отстранување

Ана Ололовска

Хиподром и Трубарево денеска без вода

Ана Ололовска

Без вода корисниците на дел од булеварите „12-та Македонска Бригада“ и „Србија“

Ана Ололовска

Без вода дел од улица „Благоја Стевковски“, Хиподром и Трубарево со намален притисок

Ана Ололовска

Дел од Тетово наместо шест часа рестрикции по цел ден без водоснабдување

Ана Ололовска