Без вода корисници на улицата „Златко Шнајдер“

Од:

Поради изведување водоводен приклучок ф-2 на ул. „Златко Шнајдер“ бр. 7, денеска, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од улицата, вклучително и Амбасада на Република Бугарија.

Како што информираат од РЦУК Скопје по известување од ЈП Водовод и канализација, водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:00 часот изутринава до завршување со работните активности.

Би можело да ве интересира

Водата во главниот канал во Венеција стана флуоресцентно зелена

Горан Наумовски

Дел од улицата „Никола Парапунов“ во Карпош без вода

Ана Ололовска

Без вода дел од булеварите „Никола Карев“ и „Трета македонска бригада“ и амбуланта „Пролет“

Ана Ололовска

Жителите на скопско Бојане без вода

Ана Ололовска

Дел од Инџиково денеска без вода

Ана Ололовска

Без вода дел од улица „Ленинова“

Ана Ололовска