Без вода денеска дел од општина Бутел

Од:

Поради дефект, без вода денеска од 12:00 часот до завршување на работите ќе бидат корисниците на дел од улицата „Боца Иванова“, сервис Бутел – Водовод и погребалното претпријатие АД Бутел, информираат од ЈП „Водовод и канализација“.

Прекинот, се вели во соопштението, е поради скината цевка од страна на фирма – ф300 милиметри на улицата „Боца Иванова“ бб, кај сервис Бутел.

Би можело да ве интересира

Утре без вода Долна и Горна Матка

Ана Ололовска

Денеска и во текот на викендов без вода дел од корисниците од општина Центар

Ана Ололовска

Денеска без вода дел од корисниците на улица Финска

Ана Ололовска

Без вода дел од Керамидница

Ана Ололовска

Без вода дел од корисниците во Сопиште

Ана Ололовска

Прекин на водоснабдувањето кај дел од корисниците во Ново Лисиче

Ана Ололовска