Без вода денеска дел од Чаир

Од:

Без вода денеска од 10:30 часот се корисниците од улица „Џон Кенеди“ и со намален притисок во улица „Самоилова“ во Општина Чаир.

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи-Скопје, прекинот е поради уличен дефект на водоводна мрежа ф 400м.м. на улица „Џон Кенеди“ бр. 2.

Корисниците ќе бидат без вода се до санирање на дефектот.

Би можело да ве интересира

Без вода корисниците на улицата „Хо Ши Мин“ во Бутел

Ана Ололовска

Прекин на водоснабдувањето кај дел од корисниците во Центар

Ана Ололовска

Плаќање на неплатените сметки за вода на рати и без камата до 31 јули

Ана Ололовска

Заштити го водоснабдителниот систем „Биди одговорен, однесувај се совесно“

Ана Ололовска

Без вода корисници на улицата „Војдан Чернодрински“ кај полициска станица Бит Пазар

Ана Ололовска

Без вода утре дел од корисниците кај булеварите „Србија“ и „Киро Глигоров“

Ана Ололовска