Без вода делови од општините Центар и Карпош

Од:

Без вода денеска неколку часа ќе бидат корисниците во делови од општините Центар и Карпош.

Од РЦУК по известување од ЈП Водовод и канализација информираа дека поради изведување водоводен приклучок од ф – 80 мм на ул.„Васил Стефановски“ бр.30 од 9 часот до завршување на активностите без вода ќе останат корисниците од улиците „Васил Стефановски“, „Роза Луксембург“, „Петар Поп Арсов“ и „Костурски херои“, како и дел од корисниците од улиците „9 Мај“ и „Христо Смирненски“ во општината Центар.

Без вода утре во периодот од 08.30 до 13.30 часот ќе останат корисниците од ул. „Скупи“ – крак 1, 3 и 5 во општината Карпош. Прекинот во водоснабдувањето е поради изведување водоводен приклучок од ф – 150 мм на ул.„Скупи“ б.б.

Би можело да ве интересира

Без вода корисниците на улицата „Хо Ши Мин“ во Бутел

Ана Ололовска

Прекин на водоснабдувањето кај дел од корисниците во Центар

Ана Ололовска

Плаќање на неплатените сметки за вода на рати и без камата до 31 јули

Ана Ололовска

Заштити го водоснабдителниот систем „Биди одговорен, однесувај се совесно“

Ана Ололовска

Без вода корисници на улицата „Војдан Чернодрински“ кај полициска станица Бит Пазар

Ана Ололовска

Без вода утре дел од корисниците кај булеварите „Србија“ и „Киро Глигоров“

Ана Ололовска