Без вода дел од жителите на Центар

Од:

Без вода денеска од 9 часот ќе бидат дел од корисниците лоцирани на улица „Иван Милутиновиќ“ во општина Центар.

Како што информира РЦУК на Град Скопје, прекинот во водоснабдувањето е поради отстранување уличен дефект на цевка со пречник од 80 милиметри на улицата „Иван Милутиновиќ“ меѓу број 25 и 27. Прекинот ќе биде се до санирањето на дефектот.

Би можело да ве интересира

ЕСМ во следните 10 години ќе ги снабдува скопјани со парно греење

Орце Костов

Без вода жителите од населбата Долно Лисиче

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Змија на кејот на Вардар во Скопје: Топлото време ги раздвижи змиите

А1он

Водата во главниот канал во Венеција стана флуоресцентно зелена

Горан Наумовски

Насилство во Скопје: Со автомобил му го попречи патот, па му се закануваше со пиштол

Горан Наумовски

Дел од улицата „Никола Парапунов“ во Карпош без вода

Ана Ололовска