Без вода дел од улица „Благоја Стевковски“, Хиподром и Трубарево со намален притисок

Од:

Поради дефект на улицата „Дончо Штипјанчето“ кај стара последна автобуска на 50-ка, денеска прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од улицата „Благоја Стевковски“, а со намален притисок ќе бидат Хиподром и Трубарево.

Како што информираат од ЈП „Водовод и канализација“, водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09 часот до санирање на дефектот.

Би можело да ве интересира

Водовод го избриша известувањето дека нема да има вода во Скопје-било лага на неовластени лица

А1он

Подгответе се навреме: Утре речиси цело Скопје без вода или со слаб притисок

А1он

Дел од булевар „АСНОМ“ утре без вода

А1он

Рестрикции на вода во Тетово

Забранета водата за пиење во Струга

Поради два литра вода починала 35-годишна жена-кобно е времето за кое ја испила