Без вода дел од селото и викенд населбата Љубанци

Од:

Поради уличен дефект ф110 милиметри во село Љубанци, во делот под резервоарот, денеска прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од улиците „7“, „1“ и „5“ од селото, како и викенд населбата Љубанци.

Како што информира ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, водоснабдувањето ќе биде во прекин од 9 часот, па до завршување на дефектот.

Би можело да ве интересира

Без вода неколку улици во Центар и Карпош

Ана Ололовска

Без вода жителите од населбата Долно Лисиче

Ана Ололовска

Водата во главниот канал во Венеција стана флуоресцентно зелена

Горан Наумовски

Дел од улицата „Никола Парапунов“ во Карпош без вода

Ана Ололовска

Без вода дел од булеварите „Никола Карев“ и „Трета македонска бригада“ и амбуланта „Пролет“

Ана Ололовска

Жителите на скопско Бојане без вода

Ана Ололовска