Без вода дел од населба Маџари

Од:

Без вода денеска од 10:30 часот ќе бидат корисниците на трите згради до Голден Арт во населбата Маџари во Скопје.

Од ЈП „Водовод и канализација“ информираат дека причина прекинот е изведување на водоводен приклучок од Ф-100 мм на улицата „Методија Андонов Ченто“, крак 1 број 6.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато до санирање на дефектот.

Би можело да ве интересира

Без вода дел од корисниците на улицата „Качанички Пат“

Ана Ололовска

ЈП „Водовод и канализација“: Водата во Скопје безбедна и квалитетна за пиење

Ана Ололовска

Прекинато водоснабдување во населба Лисиче

Ана Ололовска

Прекин на водоснабдувањето кај корисниците од Бардовци

Ана Ололовска

Без вода дел од корисниците на „Орце Николов“ и на „3-та Македонска бригада“

Ана Ололовска

Прекин на водоснабдувањето кај дел од корисниците во Центар и Чаир

Ана Ололовска