Без вода дел од корисниците во Драчево и Долно Лисиче

Од:

Поради дефект на затворач ф-100 мм на ул.„Сердарот“ бб (под пругата), денеска прекинатото водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од „Сердарот“, „Киро Фетак 1“ и дел од Долно Лисиче, информираа од ЈП „Водовод и канализација“.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 10:15 часот до завршување со санација на дефектот.

Би можело да ве интересира

Без вода дел од корисниците на улица „Серава“

Ана Ололовска

Голем дефект на цевка на „Теодосиј Гологанов“, екипи на Водовод работат на што побрзо отстранување

Ана Ололовска

Хиподром и Трубарево денеска без вода

Ана Ололовска

Без вода корисниците на дел од булеварите „12-та Македонска Бригада“ и „Србија“

Ана Ололовска

Без вода дел од улица „Благоја Стевковски“, Хиподром и Трубарево со намален притисок

Ана Ололовска

Дел од Тетово наместо шест часа рестрикции по цел ден без водоснабдување

Ана Ололовска