Без вода дел од корисниците на улиците „Дебарца“ и „Ѓуро Ѓаковиќ“

Од:

Дел од корисниците на улиците „Дебарца“ и „Ѓуро Ѓаковиќ“ денеска ќе останат без вода.

Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, прекинатото водоснабдување е поради дефект на затварач ф-80м.м.на булевар „Партизански Одреди“ 18.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 9:30 часот до завршување на дефектот.

Би можело да ве интересира

Без вода корисниците на улицата „Хо Ши Мин“ во Бутел

Ана Ололовска

Прекин на водоснабдувањето кај дел од корисниците во Центар

Ана Ололовска

Плаќање на неплатените сметки за вода на рати и без камата до 31 јули

Ана Ололовска

Заштити го водоснабдителниот систем „Биди одговорен, однесувај се совесно“

Ана Ололовска

Без вода корисници на улицата „Војдан Чернодрински“ кај полициска станица Бит Пазар

Ана Ололовска

Без вода утре дел од корисниците кај булеварите „Србија“ и „Киро Глигоров“

Ана Ололовска