Без вода дел од корисниците на улица „Серава“

Од:

ЈП Водовод и Kанализација-Скопје известува дека денеска од 11 часот без вода ќе бидат дел од корисниците на ул. „Серава“ 22, во Општина Чаир, поради дефект на ППХ ф 80 мм на таа улица.

dobivaj vesti na viber

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од од 11:00 часот до санирање на дефектот.

Би можело да ве интересира

Поради сушата употребата на вода во Лондон е ограничена

Горан Наумовски

Повеќе од сто општини немаат вода за пиење во Франција

А1он

Холандија официјално прогласи недостиг на вода

Драчево и Батинци добија вода

Ландов

Голем дефект на цевка на „Теодосиј Гологанов“, екипи на Водовод работат на што побрзо отстранување

Ана Ололовска

Хиподром и Трубарево денеска без вода

Ана Ололовска