Без вода дел од корисниците на Драчево

Од:

ЈП Водовод и канализација-Скопје известува дека поради уличен дефект без вода ќе бидат дел од корисниците во Драчево.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато за корисниците од улиците „Солунска Глава“ и „Јустинијан Први“ во Драчево од 09:10 часот до санирање на дефектот.

Би можело да ве интересира

Без вода корисниците од неколку улици во Кисела Вода

Ана Ололовска

Без вода корисниците на дел од Качанички пат

Ана Ололовска

Без вода дел од корисниците во Чаир

Ана Ололовска

Без вода за пиење поради дефект корисници од неколку улици

Ана Ололовска

Без вода денеска повеќе улици во Црниче

Ана Ололовска

Прекин на водоснабдувањето кај дел од корисниците во Пржино

Ана Ололовска