Без вода дел од булеварите „Никола Карев“ и „Трета македонска бригада“ и амбуланта „Пролет“

Од:

Поради дефект на приклучна цевка на булеварот „Никола Карев“ број 9 во населба Центар, прекинато водоснабдување денеска ќе имаат корисниците на дел од овој булевар, како и „Трета македонска бригада“ и амбуланта Пролет, информираат од ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од девет часот до санирање на дефектот.

Би можело да ве интересира

Забранета водата за пиење во Струга

Поради два литра вода починала 35-годишна жена-кобно е времето за кое ја испила

Земјоделците од Овчеполскиот регион бараат итно да се пушти вода за наводнување

Радовишко село цел месец без вода: Не се издржува на овие топлини, сила немаме

Поради сушата во Уругвај, милиони граѓани останаа без вода за пиење

Без вода дел од корисниците од две улици во Кисела Вода

Ана Ололовска