Без струја утре делови од Ѓорче Петров и Сарај

Од:

Без струја утре во периодот од 09:00 до 14:00 часот ќе бидат дел од корисниците од улица „Пекљане“, во Општина Ѓорче Петров.

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, без електрична енергија во периодот од 09:00 до 11:00 часот ќе останат и дел од корисниците од село Долно Свиларе, во општина Сарај.

Би можело да ве интересира

Без струја утре дел од општините Кисела Вода, Чаир, Карпош и Студеничани

А1он

Делови од Центар и повеќе скопски села утре без струја

А1он

Во мај 53,1 отсто од потрошената струја од домашни извори

Ана Ололовска

ДДВ на струјата се намалува на пет проценти, усвоени законските измени

Жарко Настоски

Пратениците дебатираат за намалувањето на ДДВ-то за струјата

Ана Ололовска

Намалувањето на ДДВ-то за струја на пленарна седница

Ана Ололовска