Без струја утре делови од Гази Баба, Сарај и Сопиште

Од:

Во текот на утрешниот ден без струја ќе останат делови од општините Гази Баба, Сарај и Сопиште.

Како што информираат од РЦУК Скопје, ќе има прекин во снабдувањето со струја во периодот од 08.55 до 11 часот кај корисниците од улиците бр.5, 7, 8, 10, 13, 14 и 15, како и ул. Јурумлери во населба Јурумлери Општина Гази Баба, а во периодот од 9 до 11 часот, дел од корисниците од село Семениште, во Општина Сарај во периодот од 09 до 12 часот, корисниците од бул. Јане Сандански бр.17, 19 и 21 во Аеродром.

Утре од 09 до 13 часот струја ќе немаат дел од корисниците од ул.20 во село Сарај, во периодот од 9 до 14 часот, дел од корисниците од село Долно Соње – корисниците лоцирани кон Брзовец- Сопиште , како и дел од корисниците од село Глумово лоцирани кај џамијата во Сарај, стои во соопштението.

Би можело да ве интересира

Дел од Општина Аеродром и три скопски села утре без струја

Ана Ололовска

Без струја делови на неколку скопски општини, прекинато водоснабдување во дел од Кисела Вода

Ана Ололовска

Без струја утре жителите на Сарај и Ѓорче Петров

Ана Ололовска

Без струја утре делови од Бутел и Ѓорче Петров

Ана Ололовска

Без струја корисниците од улицата „Партениј Зографски“

Ана Ололовска

Без струја дел од корисниците во Аеродром и село Љубош

Ана Ололовска