Без струја дел од жителите на Сопиште

Од:

Од „ЕВН Македонија“ информираат дека, денеска, во периодот од 9 до 16 часот, без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од ул. 1, лоцирани на потегот од ресторанот „Гемиџии“ до општина Сопиште (општина Сопиште).

Би можело да ве интересира

Скопјани ќе имаат парно, државата ќе управува со БЕГ за до крајот на грејната сезона да нема проблеми

Владата обезбеди дополнителни количини електрична и топлинска енергија од АД ТЕ-ТО Скопје

А1он

Владата обезбеди дополнителни 670 милиони денари за надминување на енергетската криза

А1он

Владата донесе одлуки за реализација на мерките за справување со енергетската криза

Ана Ололовска

ЕСМ: Одлуката на РКЕ е на линија со нашите заложби корекцијата на цената да биде едноцифрена

Ана Ололовска

Струјата ќе поскапи за 9,48 отсто, Владата усвои Програма за помош на ранливите потрошувачи на енергија

Ана Ололовска