Без струја дел од жителите на Сопиште

Од:

Од „ЕВН Македонија“ информираат дека, денеска, во периодот од 9 до 16 часот, без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од ул. 1, лоцирани на потегот од ресторанот „Гемиџии“ до општина Сопиште (општина Сопиште).

dobivaj vesti na viber

Би можело да ве интересира

Бизнисмените предупредуваат: Можни се отпуштања без државна помош и поевтина струја

Орце Костов

Чесите ќе добијат компензација од државата, штом сметките надминат 30 отсто од приходите

СДСМ: Домашното производство на електрична енергија е зголемено

Владата бара да штедиме: Гответе во мало тенџере и туширајте се со тенок млаз вода

Орце Костов

Администрацијата ќе штеди струја од септември: Работа на дневна светлина и греење на максимални 20 степени

Орце Костов

Албанија годинава ќе потроши 600 милиони евра за набавка на струја, сметаат експертите

А1он