Без струја дел од корисниците во Аеродром и село Љубош

Од:

Од ЕВН Македонија АД информираат дека денеска поради технички зафати во електроенергетскиот систем во Градот Скопје без струја во определен временски период ќе останат дел од корисниците во населбата Стар Аеродром и во село Љубош.

Во периодот од 09:00 до 10:00 часот корисниците од улицата Вангел Тодоровски бр. 2 и бр.7, населба Стар Аеродром (општина Аеродром), додека во периодот од 08:30 до 15:00 часот корисниците на дел од село Љубош, општина Студеничани.

Би можело да ве интересира

Дел од Општина Аеродром и три скопски села утре без струја

Ана Ололовска

Без струја делови на неколку скопски општини, прекинато водоснабдување во дел од Кисела Вода

Ана Ололовска

Без струја утре жителите на Сарај и Ѓорче Петров

Ана Ололовска

Без струја утре делови од Бутел и Ѓорче Петров

Ана Ололовска

Без струја корисниците од улицата „Партениј Зографски“

Ана Ололовска

Без струја утре повеќе делови од Скопје

Ана Ололовска