Бесплатна помош за стари и изнемоштени лица во општините Кисела Вода, Шуто Оризари и Карпош

Од:

Социјалното претпријатие „Нега плус“ нуди бесплатна помош на стари и изнемоштени лица, со поддршка од кацеларијата на УСАИД во државава, а во рамки на проектот Civic Engagement Project-North Macedonia, соопшти денеска Општина Кисела Вода.

Бесплатната помош, за подготовка на храна, пазарење помош при одржување на основна хигиена во домот, помош при пресоблекување, како и при бањање, можат да ја користат стари и изменоштени лица кои живеаат во општините Кисела Вода, Шуто Оризари и Карпош.

Сите заинтересирани лица помошта можат да ја побараат со јавување на тимот на „Нега плус“, на телефонскиот број 070 299 026.

Би можело да ве интересира

Тинејџер нападнал полицаец во Кисела Вода, бидејќи му побарал лична карта

Кристијан Ландов

Општина Кисела Вода го обновува паркот „Пушкин“

Ана Ололовска

Жителите на Кисела Вода добија парно, саниран дефектот

Жарко Настоски

Граѓаните во итна акција против седумкатница врз „Тинекс“ кај школото „Дуња“, градоначалникот вели зграда мора да има

Маја Илиевска-Пачемска

(ВИДЕО) Ацева: Целосно реконструирана улица Востаничка во Кисела Вода, обновена е и водоводната мрежа

Ана Ололовска

Реконструирана улицата „Востаничка“ во Кисела Вода

Ана Ололовска