(ВИДЕО) БЕСА до МВР и ОЈО: Итна истрага за крвавиот четврток

Од:

Од движењето БЕСА побараа од министрот за внатрешни работи, Нухиу и Основното јавно обвинителство итна истрага за како што кажаа „терористичкиот упад во Собранието, во крвавиот четврток“.

Тие велат дека полицијата не била на висина на задачата и пред нејзини очи е нападната највисоката институција.

– Сторителите треба да си ја добијат заслужената казна, велат од БЕСА.

Од движењето БЕСА најавија дека ќе достават барање до новиот преседател на Собранието, Талат Џафери, да формира Комисија во Собранието за истражување на случајот.

Виктор Јованов

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: На Беса ѝ пропадна акцијата за пречек на печалбарите на Табановце

Габриела Димковиќ-Мишевска

Движење Беса: Реконструкцијата е рециклирање неспособен кадар

Ана Ололовска

Касами: Во Берлин не ја добивме посакуваната вест, Заев веднаш да ги распише ветените избори

(ВИДЕО) Зендели: Ќе го следиме Пендаровски дали ќе биде конзистентен за ветувањата од изборите

Ана Ололовска

ВИДЕО: Власта со Беса и Алијансата ќе обезбедува мнозинство за СЈО

Ана Ололовска

Беса: Средбата меѓу Заев и Мицкоски остави горчлив вкус за Албанците зашто нивните претставници беа исклучени

Ана Ололовска