Автомобил удрил во момче во електрична инвалидска количка

Од:

Автомобил „фолксваген голф“ со тетовски регистарски ознаки, управуван од А.М.(60) од Тетово, удрил во електрична инвалидска количка управувана од Г.М.(24) од Тетово.

Несреќата, информира МВР, се случила вчера вечерта на бул.„Илинденска“ во Тетово.

Во несреќата со повреди се здобил Г.М., констатирани во Клиничка болница Тетово.

За настанот бил известен Јавен обвинител, а увид на местото на настанот извршил увидна екипа од СВР Тетово.

Би можело да ве интересира

Загинатиот Македонец во сообраќајката кај Врање има 25 години

Ана Ололовска

Тешка сообраќајка кај Врање: Автомобил со македонски регистерски таблички излетал од патот

Предраг Петровиќ

20-годишник прегазил скопјанка и избегал од местото на несреќата

Ана Ололовска

18 години затвор за пијаниот возач кој уби 11-годишно девојче на пешачки во Велес

Анита Петровска Рајковиќ

10 години затвор за девојката која го уби 16-годишникот во тетовско

Катерина Павлова-Николовска

Автомобил влета во пешаци во Будимпешта: Има повредени