Автомобил удри и тешко повредил тетовец

Од:

Денеска околу 9.30 часот на улицата Иво Лола Рибар во Тетово, автомобил „опел виваро“, со тетовски регистарски ознаки, управуван од Ж.Р.(47) од Тетово удрил во Ж.А.(80) од Тетово.

Во несреќата, пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во тетовската Клиничка болница, каде бил пренесен за укажување на лекарска помош.

На местото на несреќата увид извршила екипа од Секторот за внатрешни работи Тетово.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Возач за малку ќе покосеше две мајки со бебиња на пешачки: Не ве видов

Предраг Петровиќ

Загина 40-годишен маж во сообраќајка на патот Кичево-Македонски Брод

Сообраќајка на регионалниот пат Битола – Демир Хисар

Ана Ололовска

Загинатиот Македонец во сообраќајката кај Врање има 25 години

Ана Ололовска

Тешка сообраќајка кај Врање: Автомобил со македонски регистерски таблички излетал од патот

Предраг Петровиќ

20-годишник прегазил скопјанка и избегал од местото на несреќата

Ана Ололовска