Автомобил излета од регионалниот пат Куманово – Липково, загинa 19-годишно момче

Од:

МВР извести дека вчера во 17.20 часот во СВР Куманово било пријавено дека на регионалниот пат Куманово – Липково, во липковското село Оризаре, возило „опел зафира“ управувано од Р.А.(21) од село Никуштак, општина Липково, излетало од коловозот.

Во несреќата од здобиените повреди на местото починал сопатникот Р.А.(19) од Никуштак, а лекар од Здравствен дом Липково констатирал смрт.

Возачот Р.А. се здобил со телесни повреди, констатирани во болницата во Куманово.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Куманово.

Би можело да ве интересира

Девет државјани на Украина се повредени во сообраќајна несреќа во Полска

Чувари и осуденици од Србија повредени во сообраќајка

Трагедија кај Књажевац: Двајца пијани млади момчиња предизвикаа сообраќајка во која загина девојка

Верижен судир на четири возила кај скопската Железничка станица

Повредена жена пронајдена на автопат кај Демир Капија

Автобус тешко повреди жена

Горан Наумовски