Автомобил излета од „Партизанска“ во Струга, тешко повреден е возачот

Од:

Полицијата извести дека ноќеска околу 2.40 часот во ОВР Струга било пријавено дека на улицата „Партизанска“ возило „фолксваген пасат“ управувано од Х.Н.(28) од Охрид, излетало од коловозот.

– Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид. Увид на местото извршила екипа од ОВР Струга – извести МВР.

Би можело да ве интересира

Чешкиот претседател имаше сообраќајка, пренесен е во болница

Тројца повредени во сообраќајка на автопатот Скопје-Неготино

Сообраќајка кај патарината Сопот, возилата се пренасочуваат низ Велес

Тројца повредени во сообраќајна несреќа на патот Велес – езеро „Младост“

Горан Наумовски

Четворица повредени во сообраќајка во Гостивар

Горан Наумовски

Во судар на три возила кај Пожаревац: Има загинати

Горан Наумовски