Автобусите на ЈСП утре ќе сообраќаат по неделен возен ред

Од:

Автобусите на Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ утре ќе сообраќаат по неделен возен ред поради државниот празник 23 Октомври – Ден на македонската револуционерна борба.

ЈСП соопшти и дека утре дежурни ќе бидат три билетарници – Транспортен центар и Зелено пазарче ќе работат од 7 до 19.30 часот, а работното време на билетарницата Ѓорче Петров ќе биде од 7 до 13 часот.

Би можело да ве интересира

Јавниот превоз нема да функционира за време на полицискиот час

А1он

Од утре продолжува важењето на бесплатните годишни студентски билети за јавен превоз

Ана Ололовска

Од понеделник јавниот превоз во Скопје од 5 до 19 часот

Ана Ололовска

Јавниот превоз во Скопје ќе се нормализира паралелно со попуштањето на мерките

Ана Ололовска

РСБСП: Повисоко ниво на сообраќајна култура, основен предуслов за побезбеден сообраќај

Ана Ололовска

Јавниот превоз во Скопје од утре во две смени – од 5 до 9 и од 13 до 19 часот

А1он