Автобус што сообраќал од Скопје за Белград излетал од патот кај Алексинац, повредени четири лица

Од:

Четири лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случи утрово на автопатот Белград-Ниш во која автобус излетал од патот и удрил во заштитната ограда.

dobivaj vesti na viber

Автобусот сообраќал на релација Скопје-Белград, а сообраќајната несреќа се случила во 5.50 часот во близина на Алексинац, Република Србија.

Според информациите од српското Министерство за внатрешни работи меѓу повредените е и возачот на автобусот.

Би можело да ве интересира

Тешко повреден возач во сообраќајка во Гостивар

ВИДЕО: Силно невреме го зафати Белград, Земун под вода

Александар Шапиќ избран за нов градоначалник на Белград

А1он

Еден загинат во тешка сообраќајна несреќа на патот Охрид-Кичево

Едeн загинат во тешка сообраќајна несреќа кај Богданци

Катерина Павлова-Николовска

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Крадец нападна жена во Нов Белград, и го скрши забот и го искина накитот