Австриски полицаец со службена кола учествувал во сообраќајка во Гевгелија, повредена е девојка

Од:

„На 05.07.2021 во 15.00 часот било пријавено дека во Гевгелија, на крстосницата од ул.„Таља Бикова” со ул.„Маршал Тито”, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фолксваген Транспортер“, со австриски национални ознаки, сопственост на австриската полиција, управувано од С.О.(26), полициски службеник од Р.Австрија и патничко возило „Опел Мерива“, со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од Д.С.(38) од Гевгелија“, соопшти МВР.

Во незгодата со повреди, констатирани во Општата болница Гевгелија, се здобила малолетна сопатничка од Гевгелија од возилото „опел мерива“. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа на Полициската станица Гевгелија, додаваат од полицијата.

Би можело да ве интересира

Приведен скопјанец за издржување зaтворска казна

Ана Ололовска

Приведени двајца измамници од Скопје

Ана Ололовска

Кривични пријави за двајца крадци, расчистени 15 кривични дела во Берово

Ана Ололовска

Приведен скопјанец кој се сомничи за кражба во спортска обложувалница

Ана Ололовска

Едно лице почина, едно е потешко повредено во сообраќајка кај Куманово

Катерина Павлова-Николовска

Лефков: Ако дрогата е од 2016, немало црногорските власти да знаат дека се крие во тоа возило, очигледно е дека се работи за пресретнат шверц