Авион што летал за Охрид од Дортмунд нагло го променил правецот и принудно слетал во Венеција

Од:

Авион на WizzAir кој летал од Дортмунд за Охрид над Хрватска наеднаш го променил правецот, пишува Flightradar.

Авионот летал во права линија, но на границата меѓу Хрватска и Босна и Херцеговина речиси нагло го променил правецот и се упатил во правец на северна Италија.

Исто така, пилотот ја објаснил промената како итна, пренесува Flightradar. Причината се уште не е позната.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Јутјубер намерно урна авион поради поголема гледаност, сега му се заканува голема казна затвор

(ВИДЕО) Ердоган: Турскиот борбен авион ќе се вика „КААН“

(ВИДЕО) Драматична снимка од авион: Трауматичното искуство на патниците додека се гореше

ВИДЕО: Се запали авион со 150 патници, се обиде да се врати на аеродромот

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Авионот удри во јато гуски и се запали: Пламенот веднаш избувна, патниците во паника се држеа за раце

Горан Наумовски

ВИДЕО: Човек тотално полуде во авион затоа што бебе плачеше 45 минути без застанување