Американец уапсен на скопскиот аердром

Од:

36-годишен американски државјанин е уапсен вчера на скопскиот Аеродром откако при пасошката контрола било констатирала дека за него е издаена потрница од СВР Скопје.

Американецот е предаден наполицијата.

– На 01.06.2023 во 16.00 часот на Граничниот премин Меѓународен aеродром Скопје, при извршена пасошка контрола на Џ.К.Л.(36) од САД и проверка во оперативната евиденција било констатирано дека за него е издадена мерка „апси“, по телеграма од СВР Скопје, информира МВР.

Би можело да ве интересира

Охриѓанец ја истепал сопругата за која имал забрана за приближување

Катерина Ѓуровски

Арачиновец застрелан на семејна веселба

Катерина Ѓуровски

25-годишник силувал 81-годишна старица од струмичко

Катерина Ѓуровски

Криумчар на мигранти, бегајќи повредил двајца полицајци и удрил во наплатна рампа

Катерина Ѓуровски

Скопјанец со туѓи картички купувал на интернет, потрошил 135 илјади денари

Штипски полицајци истепале притвореник, МВР им поднесе кривични