ВИДЕО: Амди Бајрам влегува во владата на Заев

Од:

Партијата на Амди Бајрам нема да добие министерски места, ќе добие одговорност во одредени други позиции во државата, информираше денеска премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, со што го потврди влегувањето на Сојузот на Ромите во реконструираната влада.

Пратеникот Амди Бајрам отсега ќе ги поддржува политиките на владејачкото мнозинство во парламентот иако додека беше во коалиција со ВМРО-ДПМНЕ на највулгарен начин ги навредуваше сегашните партнери и вклучувајќи го и самиот премиер кој му ја отвори вратата во Влада.

Државата и владејачкото мнозинство зависат од волјата и гласот на Амди Бајрам

Државата и владејачкото мнозинство зависат од волјата и гласот на Амди Бајрам

Posted by A1on.mk on Петок, 29 декември 2017

Виктор Јованов

Би можело да ве интересира

„Пју“: Во светот расте државниот притисок врз религиите

Владата нема одговори што ќе работи оперативниот тим за борба со корупцијата

Гласањето за недоверба на италијанската Влада пролонгирано до 20 август

(ВИДЕО) Заев: Нема да дозволам педер, суетен новинар и неколку криминалци да ја урнат Владата

Кристијан Ландов

Бесплатна вакцинација против грип за ризични групи

Владата формира оперативен тим за борба против криминалот и корупцијата

Предраг Петровиќ