(ВИДЕО) Амди Бајрам ги „поздрави“ поддржувачите на опозицијата со среден прст

Од:

Пратеникот од владејачката коалиција Амди Бајрам, недолично ги навреди насобраните граѓани. Додека поминуваше покрај приврзаниците на власта со крената рака викна – „Ќе ги победиме“, но кога се приближи до оние коишто ја поддржуваат опозицијата, која што го исвирка, на вулгарен начин ја крена раката и им покажа среден прст.

Народот револтирано извикуваше „Уаа лопови“.

Амди Бајрам потоа со гордо крената глава се упати кон Законодавниот дом.

Во меѓувреме, полицијата успешно ги раздвојува двете групи, но на сите страни освен пластични шишиња и камења, лета и овошје и зеленчук.

Досега е повреден еден 70-годишен човек, припадник на опозицијата, од камен фрлен од другата страна.

Поддржувач на власта, влета и одзема државно знаме и го запали.

Би можело да ве интересира

Собранието го донесе законот за дополнително финансирање за автопатот Кичево-Охрид

Ана Ололовска

Продолжува собраниската расправа за заем од 179 милиони долари за автопатот Кичево-Охрид

Ана Ололовска

Расправата по законот за гаранција за заем за доизградба на автопатот Кичево-Охрид продолжува утре

Пратениците расправаат за заем од 179 милиони долари за автопатот Кичево-Охрид

Ана Ололовска

Манаскова: СДСМ веќе неколку месеци ја кочи работата на Комисијата за култура во Собранието

Ана Ололовска

Седница на Собранието, ќе се расправа за заемот за автопатот Кичево – Охрид

Ана Ололовска

4 comments

kumanovac 24/12/2012 - 15:23 at 15:23

Од човечки смет не може друго ни да се очекува.Тој е срам на ромската нација.Со овој шљам од човек ромите само губат .

Reply
Klara 24/12/2012 - 20:14 at 20:14

Ova e tipichen genetski otpadok od homosapiens sram da mu e ..Pa dali e svesen za posledicite shto ke go sleduvaat posle urivanjeto na Nikolaj Grujovesku…Ne se normalni ova gi preminuva site granici na chovechkata etika i moral…

Reply
oceski 24/12/2012 - 20:15 at 20:15

pa zatoa i drzava ne biduvame. pa videte koj mostra od covek e parlamentarec, koj ja kreira makedonskata politika i idnina-svercer,kriminalec,… toj e za zatvor a ne za pratenik. e so kogo se gordee vlasta..izgleda se isti po svacanja,um i inteligencija..amdi bajram=vlada na makedonija.

Reply
TRAJCE 24/12/2012 - 21:19 at 21:19

ДО КОКА КОЛА ЛАЈТ:ТО ШТА ТИ ЈЕ У РУЦИ У ДУПЕ ГА ЗАВУЦИ

Reply

Leave a Comment

fourteen + nine =