Активен e пожарот во тетовско Фалише

Од:

Се уште е активен пожарот во магацинот со бои и лакови и друг вид хемикалии кај тетовско Фалише. Иако со значително намален обем се уште има пламен и чад, а пожарникарите продолжуваат со гаснење, информираа изутринава од Центарот за управување со кризи.

Според ЦУК, тетовските пожарникари го гаснеле пожарот непрекинато во текот на целата ноќ и се очекува целосно да биде изгаснат во наредните неколу часа.

Пожарот избувна вчера во 10.30 часот, а во гаснењето беа вклучени и пожарникари од Куманово, Скопје, Гостивар и Велес.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Најмалку 13 повредени во пожар во станбена зграда во Валенсија

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Голем пожар во зграда во Валенсија

Горан Наумовски

Голем пожар во Желино – горат гуми

ВИДЕО: Пожар во куќа во Мичурин

ВИДЕО: Горат три контејнери кај Буњаковец

А1он

Пожар во напуштена куќа во близина на хотелот „Вип“ во Скопје