Актерката Силвија Стојановска доби 30-дневен куќен притвор

Од:

На актерката Силвија Стојановска по приведувањето во судот и е одреден мерка од 30 дена куќен притвор. Таа е осомничена заедно со уште едно лице за неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги.

Стојановска со придружба на полиција го напушти судот и беше пренесена во куќен притвор.

Би можело да ве интересира

ОЈО: Еден обвинет за убиство и за обид за убиство кај Шишево

Ана Ололовска

Две мртви тела пронајдени во стан во Велес

Ана Ололовска

Жител на Горно Коњаре осомничен за обид за убиство и за напад врз полициски службеници

Ана Ололовска

Почина четиримесечно бебе во Кочани

Ана Ололовска

Жител на тетовски Пирок повредил полицаец, оштетил полициски возила и наплатна рампа

Ана Ололовска

Во Швајцарија денеска ќе бидат погребани таткото и синот од струмичко кои беа убиени на тамошна фарма

Ана Ололовска