Акција за апсење на криминална група за криумчарење мигранти

Од:

Министерството за внатрешни работи спроведува акција за разбивање на меѓународна криминална група која криумчарела мигранти од Блискиот исток и Африка.

Според првичните информации од полицијата, досега се уапсени 13 лица од кои едно од Судан. Меѓу приведените има и еден полициски службеник од Сектор за гранични работи, додека две лица се наоѓаат во бегство.

Полицијата изврши претрес во повеќе домови при што пронајдени и одземени се девет возила кои биле користени за превоз на мигрантите.

Повеќе детали за денешната акција, Министерството за внатрешни работи најави за утре.

Би можело да ве интересира

СВР Велес со детали за тепачката меѓу директорите во Кавадарци

Ана Ололовска

Кривична пријава против инспектор во општина Битола за примање поткуп

Ана Ололовска

Измамен жител на Пробиштип, му одзеле 1.000 евра

Ана Ололовска

Повредена 53-годишна работничка во фабрика во Скопје

Ана Ололовска

Тешко повреден мотоциклист од Битола

Ана Ололовска

41-годишен маж се обидел да силува малолетник од тетовско

Ана Ололовска