Акција „Се бара Тор од планетата Азгард“ во Штип

Од:

Денеска, на булевар „Партизанска“ во близина на основното училиште „Тошо Арсов“, во Штип се бараше Тор од планетата Азгард.

Коцките на овој дел од булеварот се пропаднати, изгледа како кратер на патот или како овде да паднал чеканот на Тор, велат од Штип Арт Активизам.

„Ги повикуваме надлежните власти да ги санираат проблемите на овој дел од булеварот и соодветно да бидат поставени заштитни мерки, знаци, табли, зебра за пешаци, што ќе доведе до поголема сигурност за возачите, учениците и пешаците.

Акцијата „СЕ БАРА ТОР ОД ПЛАНЕТАТА АЗГАРД“ е дело на група уметници и активисти од Штип, а е поттикната од инфраструктурните проблеми во овој дел од градот“, се вели во соопштението на Штип Арт Активизам.

Би можело да ве интересира

Митев од штипската ветеринарна станица: Ќе ги тужиме невладините за клевета, кучињата се живи и здрави

Габриела Димковиќ-Мишевска

Здруженија за заштита на животни тврдат дека во штипскиот стационар успиваат здрави животни

Ана Ололовска

Кривична пријава за поранешен извршител од Штип

Ана Ололовска

Директорот на штипската ветеринарна станица: Не сум се заканувал на активисти

Габриела Димковиќ-Мишевска

На активистка од Штип по објава на “Фејсбук“ и тропнала полиција на врата

Габриела Димковиќ-Мишевска

Штипскиот ветеринар: Кучето Бренда беше усмртено зашто беше старо и агресивно

Галена Николовска-Ризвановиќ