Акција на МВР и Пазарната инспекција, спречена свадба во Глумово со 300 гости

Од:

Пазарната инспекција и Министерството за внатрешни работи во заедничка акција синоќа во ресторан во Глумово затекнале околу 300 гости кои присуствувале на свадба, што е спротивно на здравствените протоколи за спречување на ширењето на Ковид-19.

Според првичните информации, акцијата е спроведена пред 21 часот, а свадбата по упадот на полицијата е прекината.

Повеќе детали се најавени во текот на денешниот ден.

Би можело да ве интересира

Со автомобил удрил малолетен велосипедист и избегал

Жител на тетовско им кажувал на луѓе дека е полициски инспектор, некој им јавил на вистинските полицајци

Жарко Настоски

Сопружници од Чаир пронајдени мртви во нивниот дом

Жарко Настоски

Загинал работник во фирма од Чаир, тешко е повреден негов колега

Жарко Настоски

Двајца скопјани и еден Бугарин шверцувале десет кила „трева“ во тетовско

Жарко Настоски

(ВИДЕО) Спасовски: Само ефикасна, силна и задоволна полиција, која работи со полн капацитет и легитимитет испорачува резултати

Ана Ололовска