Аеродром, Чаир и Кисела Вода со речиси идентичен број активни случаи на Ковид-19

Од:

Општините Чаир, Аеродром и Кисела Вода се доближија според бројот на активни случаи, позитивни на Ковид-19.

Според денешните податоци од Министерството за здравство, најголем број заболени од коронавирусот, 168, има во Чаир, во Аеродром има 161, а Кисела Вода 158.

Во Центар и во Карпош има идентична бројка на заболени, 128.

Следува целосната листа на активни случаи во скопските општини:

• Чаир – 168
• Аеродром – 161
• Бутел – 92
• Гази Баба – 139
• Центар – 128
• Карпош – 128
• Сарај – 70
• Кисела Вода – 158
• Ѓорче Петров – 101
• Студеничани – 54
• Шуто Оризари – 113
• Арачиново – 24
• Илинден – 23
• Петровец – 17
• Чучер Сандево – 10
• Сопиште – 20
• Зелениково- 8
• Странец – 8
• Нераспределен- 4

Од 3700 активни случаи на Ковид-19 во земјава, 1426 се во Скопје.

Би можело да ве интересира

307 новозаразени со коронавирус, починале 14 лица

Жарко Настоски

На инфективните оддели во земјава се лекуваат 608 пациенти со Ковид-19

Филипче се заблагодари на Брнабиќ за поканата, но вели вакцинацијата ќе ја спроведеме сами

34 нови пациенти во ковид центрите во Скопје за 24 часа

Катерина Павлова-Николовска

356 нови случаи на Ковид-19, починале 15 пациенти

Жарко Настоски

Филипче: Првите вакцини ќе дојдат со интервентен увоз, за што не треба регистрација

Катерина Павлова-Николовска