77-годишен струмичанец се обидел да силува сосетка

Од:

МВР извести дека вчера во 15.30 часот во Струмица е уапсен Р.П.(77) од струмичко село.

Тој е осомничен дека на 27.9.2023 се обидел да изврши обљуба врз 64-годишна жена, негова сосетка.

Од полицијата велат дека се работи на расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Скопјанец пријавил дека двајца малолетници го силувале неговиот малолетен син

Горан Наумовски

Пазарен инспектор од Струмица земал мито, во притвор е

Катерина Ѓуровски

Силниот ветер направи хаос во Струмичко: урнат покрив, откорнати дрвја и искинати електрични кабли

Тепачка во Струмица: Се истепале две колешки

Maж во Аеродром се обидел да силува жена

Горан Наумовски

Познат британски политичар уапсен под обвинение за силување