77-годишен човек се удави во Охридско езеро

Од:

Вчера на плажа пред хотел на охридското крајбрежје, од водите на Охридското Езеро бил извлечен Р.М.(77) од селото Пласница, Македонски Брод, соопшти МВР.

dobivaj vesti na viber

По извршена реанимација, од страна на Итна медицинска помош кај лицето била констатирана смрт, без траги на насилство.

По наредба на Јавен обвинител, телото е предадено на семејството.

Би можело да ве интересира

Гевгеличанец злоставувал осумгодишно дете што му го доверувале на чување

Украдени бистите на Вапцаров и на Неделковски од Градски парк во Скопје

Во стан на „Џон Кенеди“ пронајден починат маж

Ана Ололовска

Охридското Езеро од албанска страна годинава порибено со 1,7 милиони подмладок пастрмка

Ана Ололовска

ВИДЕО: Разбиена група што криумчарела хероин во Хрватска, тројца приведени

Кавадарчанка го заклала партнерот па го запалила телото

Катерина Павлова-Николовска