71-годишна жена тешко повредена во сообраќајка

Од:

Полицијата вчера била известена дека во 17.10 часот на улицата „Ремзи Хоџа“ автомобил удрил во Н.Ш.(71) од Скопје.

Во несреќата со тешки повреди се здобила Н.Ш., констатирани во болницата „Аџибадем Систина“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Малолетник е тешко повреден во сообраќајка во скопското село Мојанци

Во сообраќајка на автопатот Велес-Скопје загина жена, тројца се повредени

Горан Наумовски

Велосипедист е тешко повреден откако се судрил со мотоцикл

Едно лице загина во сообраќајка на патот Струмица – Валандово

„Вектра“ излета од пат, двајца повредени завршија во болница

Три лица загинаа во сообраќајна несреќа во Кичево